Medycyna estetyczna

Usuwanie przebarwień - depigmentacja

Opis zabiegu

Skuteczna Terapia Depigmentacyjna w Medycynie Estetycznej i Usuwanie Przebarwień

Usuwanie przebarwień wyróżnia się wyjątkowo wysoką skutecznością – dzięki niej w 98% znikają nawet zadawnione przebarwienia odporne na inne formy terapii. Terapia depigmentacyjna zyskała uznanie w medycynie estetycznej dzięki swojej wyjątkowej skuteczności. Ta forma leczenia, wykorzystywana przez dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej, skupia się na redukcji przebarwień skóry, odmładzając i przywracając jej naturalny blask. Kuracja z zastosowaniem maski depigmentacyjnej umożliwia skuteczne pozbycie się wszelkiego rodzaju plam pigmentacyjnych.

Usuwanie Przebarwień - Mechanizm Działania

Podstawą terapii depigmentacyjnej jest hamowanie działania tyrozynazy, enzymu odpowiedzialnego za produkcję melaniny. Terapia ta wykorzystuje składniki aktywne, takie jak kwas kojowy, arbutyna czy kwas askorbowy, które mają natychmiastowe działanie rozjaśniające.

Zastosowanie Terapii Depigmentacyjnej w Usuwaniu Plam Pigmentacyjnych

Terapia depigmentacyjna jest szczególnie skuteczna w eliminowaniu różnych rodzajów plam pigmentacyjnych. Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest skuteczne usunięcie przebarwień, w tym tych, które są odporne na inne metody leczenia.

Zalety Terapii Depigmentacyjnej

Jedną z głównych zalet terapii depigmentacyjnej i usuwania przebarwień jest jej wysoka skuteczność. W 98% przypadków zabieg pozwala na całkowite usunięcie przebarwień. Ponadto, terapia ta jest bezpieczna i ma minimalne ryzyko skutków ubocznych.

Proces Terapii Depigmentacyjnej

Usuwanie przebarwień zwykle wymaga kilku sesji, aby osiągnąć pełne efekty. Zabieg ten jest stosunkowo prosty i nieinwazyjny, co sprawia, że jest to popularny wybór wśród pacjentów pragnących poprawić wygląd swojej skóry.

Długotrwałe Efekty Terapii Depigmentacyjnej

Efekty terapii depigmentacyjnej są długotrwałe, a skóra po zabiegu odzyskuje swoją naturalną gładkość i blask. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą nie tylko usunąć przebarwienia, ale także zatrzymać procesy starzenia skóry.

Terapia depigmentacyjna i usuwanie przebarwień w medycynie estetycznej to skuteczny sposób na pozbycie się przebarwień i odzyskanie zdrowego wyglądu skóry. Dzięki zaawansowanym metodom i składnikom aktywnym, terapia ta oferuje wysoką skuteczność i długotrwałe rezultaty, ciesząc się dużym zaufaniem wśród pacjentów i specjalistów.

Wskazania

 • Przebarwienia posłoneczne, hormonalne, potrądzikowe
 • Piegi
 • Plamy, rogowacenie starcze
 • Nierównomierny koloryt skóry
 • Powierzchowne zmarszczki
 • Rozszerzone pory
 • Blizny.

Przeciwskazania

 • Leki światłouczulające (retinoidy, antybiotyki) - należy przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem w przypadku antybiotyków, na 6 miesięcy przed zabiegiem w przypadku retinoidów
 • Infekcje wirusowe, np. aktywna opryszczka, brodawki płaskie
 • Alergia na składniki preparatu
 • Aktywne stany zapalne skóry
 • Sucha, cienka, wrażliwa skóra
 • Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów) i blizn hipertroficznych
 • Ciąża lub karmienie piersią.

Przebieg zabiegu

Specjalista przed rozpoczęciem wszelkich czynności przeprowadza dokładny wywiad, ocenia typ skóry pacjenta, a także oczyszcza naskórek przy użyciu wody oraz acetonu. Zabieg oczyszczający pozwala usunąć nadmiar martwych komórek naskórka. W trakcie pierwszego etapu zabiegu specjalista nakłada na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę silnie peelingującą maseczkę koloru musztardowego. Pacjent z nałożoną maseczką udaje się do domu. Maskę depigmentacyjną 1 należy zmyć po 5 godzinach przy pomocy przegotowanej wody. Po zmyciu maski można zauważyć lekkie zaczerwienienie skóry. To całkowicie normalna reakcja, ponieważ w preparacie występują substancje o charakterze depigmentacyjnym oraz regulującym odnowę komórkową skóry. W kolejnym dniu stosuje się tylko kremy nawilżające i kremy z filtrem. Od trzeciego dnia nakłada się codziennie wieczorem maskę 2 na 3-5 godzin – w zależności od zaleceń lekarza. Postępuje się tak przez kolejne 4 tygodnie. Kilka dni po wykonaniu zabiegu można dostrzec, że skóra zaczyna się złuszczać. Niechciane przebarwienia i plamki zaczynają znikać już między 8 a 20 dniem od rozpoczęcia terapii. Zabieg charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością. Metoda pozwala zredukować całkowicie 95% plam barwnikowych, trzeba jednak pamiętać, że nie eliminuje ona tendencji do hiperpigmentacji, ale jedynie ją przerywa. Może okazać się, że konieczne będzie stosowanie maski depigmentacyjnej 2 w celach profilaktyki przeciw pigmentacyjnej. Po zakończeniu kuracji należy także pamiętać o stosowaniu odpowiednich filtrów.

Zalecenia po zabiegu

 • Do oczyszczania skóry należy stosować kosmetyki bezalkoholowe lub czystą wodę
 • Skórę należy osuszać delikatnie – nie trzeć i nie drażnić w inny sposób przez minimum 1 tydzień po zabiegu
 • Powstrzymanie się od korzystania z basenu i sauny do 1 tygodnia po zabiegu
 • Kremy z filtrem SPF 50 do 1 miesiąca po zabiegu
 • Rezygnacja ze stosowania kosmetyków i leków złuszczających do 3 miesiący po zabiegu
 • Opalanie się jest bezwzględnie przeciwwskazane do 1 miesiąca po zabiegu (dotyczy również solarium)
 • Nie należy stosować leków z izotretynoiną (np. do leczenia trądziku) lub innych preparatów z witaminą A / retinolem do 1 miesiąca po zabiegu
 • Rezygnacja ze spożywania alkoholu podczas procesu gojenia
 • Podczas procesu gojenia nie wolno zdrapywać powstałych strupów.

Cena

time-icon 1 500 zł

Redukcja przebarwień
time-iconCzas zabiegu price-iconCena zabiegu percent-iconCena 3 zabiegów
CosmelanUsuwanie przebarwień skóry 30 min 1 500 zł
Mezoterapia igłowaProstrolane Blanc B 2 ml 30 min 600 zł -
Mezoterapia mikroigłowaDermopen Q1 30 min 400 zł
Peeling kwasem TCA 30 min 350 zł
Zabieg laserem NORDLYS ELLIPSE Redukcja przebarwień
POLICZKI
Nowość
30 min 350 zł -
POLICZKI + NOS
Nowość
30 min 400 zł -
TWARZ
Nowość
30 min 500 zł -
TWARZ + SZYJA
Nowość
30 min 900 zł -
TWARZ + SZYJA + DEKOLT
Nowość
30 min 1200 zł -
TWARZ + DEKOLT
Nowość
30 min 1000 zł -
SZYJA + DEKOLT
Nowość
30 min 1000 zł -
DŁONIE
Nowość
30 min 400 zł -

Czas zabiegu

time-icon30 min

Nasi klienci o zabiegu

Najlepszy lekarz dermatolog jakiego znam. Pani Doktor ma dużą cierpliwość do pacjentów i sporą wiedzę o problemach skórnych. 2 tyg. temu robiłam zabieg Cosmelan. Dziś po konsultacji u Dr Stajkowskiej jestem przeszczęśliwa. Moja skóra jest gładka i już prawie bez przebarwień. Warto oddać się w ręce takiego lekarza, by znów cieszyć się ładną buzią. Bardzo polecam!

Anna