Blog

25.10 2017

Skuteczne leczenie trądziku

Skuteczne leczenie trądziku wymaga w pierwszej kolejności podjęcia decyzji o leczeniu i porzuceniu myśli o domowych sposobach radzenia sobie z tym problemem. Wszystkie preparaty polecane na trądzik w reklamach mogą pomóc w oczyszczaniu skóry lub łagodzeniu jego objawów.

Zobacz więcej
10.09 2017

Badanie lupą dermatologiczną czy wideodermatoskopem?

Część znamion na naszym ciele to zwykłe „pieprzyki”. W większości przypadków wcale nie przejmujemy się ich wyglądem, zmianami, jakim ulegają lub tworzeniem się nowych zmian skórnych. Bardzo często trafiają do nas pacjenci z zupełnie innym problemem medycznym, u których w trakcie badania zwracamy uwagę na nietypowe znamiona. Lekarze w takiej sytuacji badają to znamię w… Read more »

Zobacz więcej
Pomidory a rak skóry
06.09 2017

Pomidorem w raka skóry

Na początku XIX wieku uważano, że pomidory są trujące i przed ewentualnym spożyciem zalecano minimum trzygodzinne gotowanie ich z częstą wymianą wody. Sama nazwa pomidora była wystarczająco przerażająca – wilcza brzoskwinia. Dziś wszyscy oczywiście znamy cudowny smak dojrzałego na słońcu pomidora.

Zobacz więcej
08.08 2017

Czy czerniak jest czarny?

Wydaje się Wam, że jest to śmieszne pytanie i każdy zna na nie odpowiedź. Nic bardziej mylnego… To jeden z wielu poglądów powodujących, że w Polsce jest tak dużo nowotworów skóry rozpoznawanych na etapie tak późnym, że trudno jest z nimi już walczyć.

Zobacz więcej
07.08 2017

Trądzik to nie tylko choroba skóry.

Chorób skóry najczęściej nie da się ukryć, widać je niestety gołym okiem gdy występują na odkrytych częściach ciała. Chorzy często są stygmatyzowani i odrzucani przez otoczenie, znacznie trudniej nawiązać im znajomości i bliższe relacje. Wstydzą się oni nawiązywać kontakty z innymi ludźmi, w konsekwencji czego mogą pojawić się zaburzenia depresyjne, samotność i izolacja społeczna.

Zobacz więcej
14.07 2017

Co może kryć się pod znamieniem?

Artyści graficy włączają się w walkę z najgroźniejszym rakiem skóry – czerniakiem. Opublikowana kampania potworów kryjących się w naszej skórze ma zachęcić do regularnych badań wideodermatoskopowych znamion i samokontroli znamion. Coraz więcej firm, artystów i aktorów oraz szerokie środowisko medyczne kładzie nacisk na regularne badania oraz prewencję raka skóry.

Zobacz więcej