Zabiegi laserowe

Laser frakcyjny, ablacyjny, CO2

Opis zabiegu

Laser Frakcyjny

Laser frakcyjny (ablacyjny lub CO2) wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry sprawia, że uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez odnowioną, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i wyglądająca młodo skóra. Im głębiej dociera światło lasera, tym większa jest wytwarzana ilość nowej tkanki. Skoagulowane złogi tkankowe są zastępowane zregenerowanymi komórkami. W zależności od stanu zdrowotnego skóry zaleca się stosowanie minimum 3-6 zabiegów w odstępie miesiąca pomiędzy zabiegami dla uzyskania najlepszych efektów.

Wprowadzenie do Terapii Laserem Frakcyjnym

Laser frakcyjny to przełomowa technologia w dziedzinie medycyny estetycznej, która zyskała ogromną popularność dzięki swojej skuteczności i minimalnym skutkom ubocznym. Jest to innowacyjne rozwiązanie dla tych, którzy szukają skutecznych metod odmładzania skóry, redukcji blizn i poprawy ogólnej kondycji cery.

Jak Działa Laser Frakcyjny?

Laser frakcyjny działa poprzez emitowanie precyzyjnie skoncentrowanych wiązek światła, które wnikają w głębsze warstwy skóry. Technologia ta pozwala na dokładne leczenie określonych obszarów bez uszkadzania otaczających tkanek, co przyspiesza proces gojenia i minimalizuje ryzyko powikłań.

Laser Frakcyjny - Korzyści z Zabiegów

Jedną z głównych zalet lasera frakcyjnego jest jego wszechstronność. Zabieg ten jest skuteczny w walce z wieloma problemami skórnymi, takimi jak zmarszczki, blizny, rozstępy, przebarwienia czy ogólna utrata jędrności skóry. Dzięki głębokiej penetracji, laser stymuluje produkcję kolagenu, co przekłada się na długotrwałe efekty odmładzania.

Przygotowanie do Zabiegu Laserem Frakcyjnym

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z doświadczonym lekarzem dermatologiem, który oceni stan skóry i dobierze odpowiednią głębokość i intensywność działania lasera. Ważne jest, aby przed zabiegiem unikać opalania oraz stosowania produktów mogących podrażnić skórę.

Przebieg Zabiegu Laserowego

Zabieg laserem frakcyjnym jest stosunkowo szybki i mało inwazyjny. Pacjent może odczuwać lekkie pieczenie lub szczypanie, ale dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia dyskomfort jest minimalny. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta, jednak objawy te zwykle ustępują po kilku dniach.

Pielęgnacja Po Zabiegu i Efekty

Po zabiegu ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry i unikanie bezpośredniego nasłonecznienia. Pacjenci mogą zauważyć pierwsze efekty już po kilku tygodniach, jednak pełne rezultaty widoczne są po kilku miesiącach, kiedy proces regeneracji skóry jest zakończony.

Laser frakcyjny jest efektywnym i bezpiecznym rozwiązaniem dla osób pragnących poprawić wygląd swojej skóry. Dzięki tej zaawansowanej technologii można osiągnąć widoczne efekty odmładzania, minimalizując ryzyko powikłań i skracając czas rekonwalescencji. Jest to idealna opcja dla tych, którzy szukają skutecznych, ale jednocześnie delikatnych metod poprawy kondycji skóry.

Wskazania

 • Poprawa jędrności i napięcia skóry
 • Wygładzanie zmarszczek
 • Redukcja blizn (pourazowych, pooparzeniowych, potrądzikowych, pooperacyjnych)
 • Leczenie rozstępów
 • Leczenie trądziku
 • Redukcja przebarwień
 • Usuwanie zmian skórnych, wyrośli skórnych (brodawek, włókniaków, cyst, gruczołów łojowych).

Przeciwskazania

 • Świeża opalenizna słoneczna, solarium oraz peelingi (należy odczekać minimum 1 miesiąc)
 • Zioła fotouczulające, m.in. dziurawiec, nagietek, rumianek (należy przestać używać na 3 tygodnie przed zabiegiem)
 • Leki światłouczulające (retinoidy, antybiotyki) - należy przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem w przypadku antybiotyków, na 6 miesięcy przed zabiegiem w przypadku retinoidów
 • Choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj, opryszczka, bielactwo)
 • Depilacja woskiem lub pęsetą na 3 tygodnie przed zabiegiem – dotyczy okolicy zabiegowej
 • Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów) i blizn hipertroficznych
 • Stosowanie sterydów w kremie lub tabletkach (należy przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem)
 • Czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina)
 • Epilepsja
 • Ciąża lub karmienie piersią.

Przebieg zabiegu

Laser frakcyjny: Laseroterapia przeprowadzana jest na oczyszczonej skórze. Po demakijażu na obszar planowany do laseroterapii nakładana jest maść znieczulająca, a następnie folia. Po zmyciu maści i dezynfekcji skóry, lekarz przystępuje do wykonania zabiegu. Pacjenci często czują nieprzyjemny zapach związany z odparowywaniem naskórka. Pomimo znieczulenia zabieg jest niekomfortowy, ponieważ skóra bezpośrednio po zabiegu piecze. Przed wyjściem z gabinetu nakładana jest maść regenerująca i krem z filtrem SPF 50.

Laser chirurgiczny CO2: Po ocenie dermatologicznej zmian skórnych systemem badania mikroskopowego skóry (Fotofinder) daną zmianę znieczula się miejscowo lignokainą. Na oczy pacjenta zakłada się specjalne okulary lub nakładki mające na celu ich ochronę przed intensywnym, potencjalnie szkodliwym i niebezpiecznym światłem lasera. Następnie lekarz za pomocą końcówki chirurgicznej niszczy daną zmianę skórną. Przed wyjściem z gabinetu nakładany jest puder antyseptyczny mający na celu szybsze gojenie i dezynfekcję rany.

Zalecenia po zabiegu

 • Do oczyszczania skóry należy stosować kosmetyki bezalkoholowe lub czystą wodę
 • Skórę należy osuszać delikatnie – nie trzeć i nie drażnić w inny sposób przez minimum 1 tydzień po zabiegu
 • Powstrzymanie się od korzystania z basenu i sauny do 1 tygodnia po zabiegu
 • Kremy z filtrem SPF 50 do 1 miesiąca po zabiegu
 • Rezygnacja ze stosowania kosmetyków i leków złuszczających do 1 miesiąca po zabiegu
 • Opalanie się jest bezwzględnie przeciwwskazane do 1 miesiąca po zabiegu (dotyczy również solarium)
 • Nie należy stosować leków z izotretynoiną (np. do leczenia trądziku) lub innych preparatów z witaminą A / retinolem do 1 miesiąca po zabiegu
 • Rezygnacja ze spożywania alkoholu podczas procesu gojenia
 • Unikanie stosowania makijażu co najmniej 1 dobę po zabiegu
 • Podczas procesu gojenia nie wolno zdrapywać powstałych strupów.

Przez kilka dni po zabiegu laserem CO2 skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta, napięta i przesuszona. U niektórych pacjentów występuje lekkie pieczenie lub świąd. Dodatkowo w procesie gojenia zwykle występuje zbrązowienie i złuszczanie się naskórka. Rekonwalescencja trwa około 7 dni. W tym czasie należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza.

Cena

time-icon 500-1 000 zł(w zależności od wielkości obszaru poddanego zabiegowi).

Zabiegi laserowe
time-iconCzas zabiegu price-iconCena zabiegu percent-iconCena 3 zabiegów
Zabieg laserem frakcyjnym, ablacyjnym, CO2Usuwanie blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, przebudowa i zagęszczenie skóry 30 min 500 - 1000 zł
Zabieg laserem NORDLYS ELLIPSE Redukcja rumienia na twarzy i przebarwień, fotoodmładzanie, zamykanie naczynek.
TWARZ
Nowość
30 min 500 zł
TWARZ + SZYJA
Nowość
30 min 900 zł -
TWARZ + SZYJA + DEKOLT
Nowość
30 min 1200 zł -
TWARZ + DEKOLT
Nowość
30 min 1000 zł -
SZYJA + DEKOLT
Nowość
30 min 1000 zł -
POLICZKI
Nowość
30 mn 350 zł -
POLICZKI + NOS
Nowość
30 min 400 zł -
DŁONIE
Nowość
30 min 400 zł -
Zabieg laserem diodowymRedukcja rumienia na twarzy 15 min 300 zł
Zabieg laserem ND-YAG
Nowość
Zamykanie naczynek na nogach. Koszt uzależniony od ilości.
30 min 500-1500 zł -

Czas zabiegu

time-icon30 min

Nasi klienci o zabiegu

Jestem po drugiej wizycie u Pani Doktor, gdzie zastosowano u mnie zabieg laserem frakcyjnym w celu usunięcia blizn potrądzikowych. Za miesiąc kolejna wizyta, wtedy będą widoczne efekty laserem. Pani doktor miła, odpowie na każde pytanie, jestem zadowolona.

G. G

Sympatyczna atmosfera i profesjonalne podejście. Miałem bardzo zaawansowany problem z trądzikiem na twarzy, a pani dermatolog wiedziała od razu jak zaradzić, dzięki czemu udało się wyjść na prostą. Po kilku zabiegach laserem frakcyjnym widać bardzo dużą poprawę w spłyceniu głębokich blizn pozostałych po kilkumiesięcznej walce z trądzikiem, którego nie potrafił zwalczyć żaden inny lekarz. Zdecydowanie polecam!

Rafał

Pani Iwona to naprawdę świetny dermatolog! Podczas wizyty jest bardzo sympatyczna i kontaktowa. Podchodzi do pacjenta w sposób indywidualny i profesjonalny. Uczęszczam do Pani Iwony na zabiegi usuwania blizn laserem frakcyjnym oraz depilacji górnej wargi. Oba zabiegi zawsze przeprowadzone są dokładnie, a podczas ich wykonywania Pani Iwona chętnie odpowiada na wszystkie moje pytania. Jestem już zadowolona z efektów zabiegów, mimo, że to jeszcze nie koniec

Ewelina

Mialam wizyte u Pani doktor w minioną sobotę. Odniosłam bardzo pozytywne wrażenie po wizycie, Pani doktor to niezwykle profesjonalna i ciepła kobieta. Poinstruowała mnie o zasadach zabiegu, który miałam wykonywany, a mianowicie laser frakcyjny. Obsługa gabinetu również bardzo życzliwa. Cóż, teraz pozostaje mi tylko czekać na efekty zabiegów lasera, które mam nadzieję przyniosą pozytywne zmiany w moim wyglądzie. Pozdrawiam personel gabinetu

Karolina Woźniak

Jestem po drugiej wizycie u Pani Doktor, gdzie zastosowano u mnie zabieg laserem frakcyjnym w celu usunięcia blizn potrądzikowych. Za miesiąc kolejna wizyta, wtedy będą widoczne efekty laserem. Pani doktor miła, odpowie na każde pytanie, jestem zadowolona.

G. G

Sympatyczna atmosfera i profesjonalne podejście. Miałem bardzo zaawansowany problem z trądzikiem na twarzy, a pani dermatolog wiedziała od razu jak zaradzić, dzięki czemu udało się wyjść na prostą. Po kilku zabiegach laserem frakcyjnym widać bardzo dużą poprawę w spłyceniu głębokich blizn pozostałych po kilkumiesięcznej walce z trądzikiem, którego nie potrafił zwalczyć żaden inny lekarz. Zdecydowanie polecam!

Rafał

Pani Iwona to naprawdę świetny dermatolog! Podczas wizyty jest bardzo sympatyczna i kontaktowa. Podchodzi do pacjenta w sposób indywidualny i profesjonalny. Uczęszczam do Pani Iwony na zabiegi usuwania blizn laserem frakcyjnym oraz depilacji górnej wargi. Oba zabiegi zawsze przeprowadzone są dokładnie, a podczas ich wykonywania Pani Iwona chętnie odpowiada na wszystkie moje pytania. Jestem już zadowolona z efektów zabiegów, mimo, że to jeszcze nie koniec

Ewelina

Mialam wizyte u Pani doktor w minioną sobotę. Odniosłam bardzo pozytywne wrażenie po wizycie, Pani doktor to niezwykle profesjonalna i ciepła kobieta. Poinstruowała mnie o zasadach zabiegu, który miałam wykonywany, a mianowicie laser frakcyjny. Obsługa gabinetu również bardzo życzliwa. Cóż, teraz pozostaje mi tylko czekać na efekty zabiegów lasera, które mam nadzieję przyniosą pozytywne zmiany w moim wyglądzie. Pozdrawiam personel gabinetu

Karolina Woźniak