Centrum diagnostyki znamion skórnych Mediwa Clinic w Poznaniu

Gabinet MEDIWA CLINIC w Poznaniu stworzył centrum diagnostyki znamion. Celem powstania centrum jest zapobieganie poważnym schorzeniom skóry o cechach nowotworowych. Diagnostyka wideodermatoskopowa polega na przeprowadzeniu badania znamion wysokiej klasy urządzeniem optycznym połączonym z zaawansowanym systemem komputerowym, diagnozującym ewentualny poziom zagrożenia chorobą. Przeprowadzenie diagnostyki umożliwia archiwizację zdjęć przez centrum oraz stworzenie indywidualnej historii badań każdego pacjenta. Znamiona sfotografowane podczas diagnostyki są obserwowane i analizowane w dużym powiększeniu. Każde badanie poszerzone jest o wywiad dotyczący zmian skórnych. Badanie jest podstawą do ewentualnego podjęcia decyzji o leczeniu zmian skórnych pacjenta lub przeprowadzenia kolejnego monitoringu po upływie określonego czasu. Niewiele zmian skórnych ma charakter patologiczny, więc wystarczy jedynie ich regularna obserwacja. Zalecana jest diagnostyka u osób będących pacjentami z grupy ryzyka.
 • w rodzinach których miały miejsce przypadki zachorowań na nowotwór skóry,
 • o jasnej karnacji często ulegające poparzeniom słonecznym,
 • posiadające szczególnie dużo znamion,
 • z dużymi znamionami występującymi od urodzenia,
 • osoby ze znamionami nietypowymi lub takimi, które w ostatnim czasie zmieniły swój wygląd,
 • pacjenci którzy doznali poparzenia słonecznego,
 • wszyscy regularnie wystawieni na silne promieniowanie słoneczne lub UV.

Badanie znamion Poznań: Precyzyjna diagnostyka wideodermatoskopowa

Zalecamy natychmiastowe badanie wideodermatoskopowe w przypadku nowo pojawiających się znamion, zmian w kolorystyce znamienia, zwiększeniu lub zmniejszeniu się ich rozmiaru, grubości lub wypukłości. Niepokojące powinny być także jakiekolwiek zmiany w obszarze otaczającym znamię np. opuchlizna lub zaczerwienienie, nienaturalne odczucia jak swędzenie lub parzenie. Do bardzo niebezpiecznych i niepokojących objawów należy też krwawienie znamion. Table of lesions 1 W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek zmian na skórze prosimy o bezzwłoczne umówienie się na wizytę z badaniem wideodermatoskopowym. W naszym centrum diagnostyki znamion posługujemy się najnowszym wideodermatoskopem z kamerą o optycznym powiększeniu do 120 razy. Dzięki temu obraz znamiona jest diagnozowany z olbrzymią dokładnością i możliwością oceny mikroskopowej wszystkich elementów a wraz z powiększaniem obrazu nie ulega pogorszeniu jego jakość. Kamera ta pozwala badać znamiona w świetle normalnym, spolaryzowanym oraz z zastosowaniem środka imercyjnego w rozdzielczości Full HD. Kamera wideodermatoskopu FotoFinder pozwala jako jedyna na rynku na pracę w trybie maksymalnej rozdzielczości zarówno w robieniu zdjęć oraz w pracy na żywo podczas diagnostyki znamion. Dzięki zastosowaniu najnowszych osiągnięć z dziedziny dermatologii i dermatoskopii system gwarantuje kompleksową platformę do oceny znamion. Poszczególne zdjęcia dermatoskopowe przypisywane są do konkretnej lokalizacji na ciele pacjenta i zachowywane wraz z jego kartoteką. Dzięki archiwizacji można porównywać zdjęcia i śledzić postępy leczenia oraz zmiany zachodzące w obrębie znamion. Dokładna diagnostyka umożliwia podjęcie decyzji, czy wymagane jest prewencyjne chirurgiczne lub laserowe usuwanie pieprzyków. badanie wideodermatoskopowe Poznan System FotoFinder wyposażony jest dodatkowo w oprogramowanie Moleanazyzer, które zostało opracowane na bazie wieloletnich doświadczeń i badań klinicznych. W ocenie znamion wykorzystuje się algorytmy rozpoznawania i określania wzorców zmian skórnych melanocytowych o bardzo czułym systemie rozpoznawania. Analiza kolejnych obrazów z różnych badań prowadzona równolegle umożliwia zaobserwowanie zmian jakie zaszły wraz z upływem czasu. Pieprzyki o podejrzanym rozwoju zmian mogą być w tej sytuacji usunięte przy użyciu lasera lub zabiegu chirurgicznego. Badanie wideodermatoskopowe Oferujemy Państwu niezawodną diagnostykę będącą jednocześnie najlepszą ochroną przed rakiem skóry. Rak skóry jest uleczalny pod warunkiem, że zostanie wykryty odpowiednio wcześnie. Czerniak skóry może rozwijać się ze znamion które mamy od dawna na skórze jak i znamion dopiero nowo powstałych. Obecnie możliwe jest przeprowadzenie zabiegu usuwania znamion laserem CO2 lub chirurgicznie. Profilaktyka raka skóry z wykorzystaniem wideodermatoskopu zapewni:
 • długoterminowe przechowywanie obrazów i monitorowanie zmian,
 • regularne kontrolowanie znamion wykrywające nawet najmniejsze zmiany we wczesnym uleczalnym stadium,
 • analizę znamion pod kątem ich złośliwości,
 • zapobieganie niepotrzebnym zabiegom wycinania znamion,
 • wczesne wykrycie zmian niepokojących i możliwość ich usunięcia.
Obrazek2 Zapraszamy pacjentów zamieszkujących Poznań i okolicę tego miasta. Przebieg badań ma charakter bezinwazyjny i całkowicie bezbolesny. Proszę pamiętać, że w przypadku zmian skórnych bardzo istotna jest szybka i trafna diagnoza. Mediwa Clinic Poznań to szybkie i dokładne badania Twojej skóry i wdrożenie leczenia laserowego lub chirurgicznego w sytuacjach, które tego wymagają.