Usuwanie blizn

Blizna zwłaszcza w widocznym miejscu jest powodem dyskomfortu a czasem też stresu. Najnowsze metody leczenia potrafią całkowicie lub częściowo zlikwidować blizny albo wyraźnie zmniejszyć ich widoczność. Leczenie blizn wymaga cierpliwości, jednak dzięki najnowszym zdobyczom medycyny jesteśmy w stanie uruchomić procesy odnowy skóry, które przyniosą naturalny efekt jej odbudowy.

Blizny są efektem gojenia się skóry który pozostawia trwały ślad na naszym ciele. W przypadku patologicznego gojenia się drobnych zmian lub ran skóry z przerwaniem jej ciągłości może dojść do zmian keloidowych czyli bliznowców.

Leczenie blizn ma zawsze na celu ich rozjaśnienie, wyrównanie koloru, wygładzenie powierzchni oraz faktury w stosunku do reszty otaczającej ją skóry. Całkowitym sukcesem jest wyleczenie utrzymujące się ponad dwa lata widoczne jako zmniejszenie wyniosłości blizny oraz zahamowanie jej rozrostu w przypadku bliznowców.

Bardzo często spotykanym problemem blizn są blizny potrądzikowe.

Trądzik zaliczany jest do najczęstszych chorób skórnych. Objawia się występowaniem zaskórników i wykwitów (krostek i grudek). Problem ten dotyczy najczęściej osób w wieku dojrzewania – jest rezultatem nadczynności gruczołów łojowych. Zmiany trądzikowe można zaobserwować w szczególności na twarzy, plecach, ramionach i klatce piersiowej. W nagromadzonym w mieszkach włosowych łoju i zrogowaciałym naskórku, bardzo często rozwijają się bakterie, tworząc stan zapalny. W takich sytuacjach zaleca się kontakt z dermatologiem, który po rozpoznaniu typu schorzenia zaleci stosowną kurację antytrądzikową.

Niestety nawet po wyleczeniu trądziku, na skórze mogą pozostać szpecące blizny w postaci zanikowej, bibułkowatej, guzowatej, drobnej – przymieszkowej lub w postaci keloidów.

Usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe sięgają głębszych warstw skóry. Aby się ich pozbyć, należy sięgnąć po narzędzia umożliwiające penetrację naskórka. W medycynie estetycznej długo stosowano wyłącznie takie metody, które wymagały długiego procesu gojenia (dermabrazje, głębokie złuszczanie).

Obecnie do dyspozycji pozostają nowoczesne narzędzia, dzięki którym po zabiegu można normalnie funkcjonować. Są to m.in. zabiegi eksfoliacji kwasem, peelingi kawitacyjne, mikrodermabrazja czy zabiegi laserowe.

Jakie metody usuwania zmian potrądzikowych oferuje gabinet Mediwa Clinic (Poznań, ulica Ułańska 19)?

Osoby, które chcą się pozbyć blizn potrądzikowych, mogą liczyć na fachową konsultację dermatologiczną i profesjonalną, miłą obsługę. Pomożemy dobrać optymalną metodę usunięcia zmian potrądzikowych.

Oferujemy:

 1. wachlarz zabiegów peelingujących, w których stosowany jest m.in.:
  • kwas pirogronowy- działający antybakteryjnie, aktywujący produkcję kolagenu, elastyny, hamujący wydzielanie serum
  • kwas migdałowy – stymulujący syntezę kolagenu i elastyny, przyspieszający regenerację komórkową
  • kwas glikolowy – odpowiadający za spłycenie blizn, poprawę faktury i barwy skóry
  • kwas TCA – redukujący płytkie blizny
  • retises CT – pobudzający procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry
 2. mikrodermabrazję diamentową, która ściera kolejne warstwy rogowe naskórka
 3. zabiegi laserowe CO2
 4. zabiegi medycznym IPL
 5. wypełnienia blizn kwasem hialuronowym
 6. zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Profesjonalne usuwanie blizn w Poznaniu – Mediwa Clinic zaprasza!