Mezoterapia – Twój sposób na walkę ze zmarszczkami

Mezoterapia jest metodą uznawaną za jedną z najskuteczniejszych jeśli chodzi o walkę z utratą jędrności skóry. Składniki użyte podczas tej metody są naturalnie występującymi w skórze substancjami, które przyczyniają się do jej prawidłowego nawilżenia jak i napięcia.

Efektem zabiegu jest usuniecie drobnych zmarszczek, odbudowa włókien kolagenowych oraz elastylowych, które wpływają na jędrność skóry, jak i zapobieganie procesom starzenia.

Ta niechirurgiczna metoda sprawia, że w tkance podskórnej poprawia się mikrokrążenie. Wpływa ona również na zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych. Jest ona niezwykle popularna za sprawą efektów rewitalizacyjnych widocznych niemal natychmiastowo, dzięki czemu samopoczucie pacjentów ulega sporej poprawie. Po zabiegu skóra staje się młodsza, wypoczęta oraz dobrze odżywiona.

Efekty stosowania mezoterapii są widoczne po wykonaniu serii zabiegów. Przystępując do korzystania z tej metody na początku zaleca się przeprowadzać jeden zabieg na tydzień przez okres dwóch miesięcy. Po tym czasie, aby podtrzymać efekt zaleca się wykonywać jeden zabieg na miesiąc.

Mezoterapia jest metodą używaną bardzo czeto do leczenia wypadania włosów. Na skórę głowy aplikuje się preparaty zawierające witaminy, minerały, leki przeciwzapalne, które przyczynić się mogą nawet do odrostu utraconych wcześniej włosów. Dzięki temu zabiegowi włosy stają się odżywione, a ich wypadanie zostaje zahamowane. Wskazaniami do wykonania zabiegu jest:

  • łysienie androgenowe
  • łysienie plackowate,
  • wypadanie włosów, będące wynikiem słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji czy ubogiej diety

mezoterapia

Metodą tą można leczyć również cellulit oraz rozstępy. W wyniku wykonywanych zabiegów znacznej poprawie ulega mikrokrążenie w tkance podskórnej jak i następuje wzrost metabolizmu tkanki tłuszczowej. Efektem jest znaczna redukcja cellulitu oraz wygładzenie.