Depilacja laserowa Poznań

Włosy od zawsze stanowiły naszą ozdobę lub były naszą zmorą. Dbamy o ich jakość, zdrowie i fryzurę na głowie ale niekoniecznie chcemy mieć je zwłaszcza ciemne i widoczne na innych częściach ciała. Od wieków ludzie starają się radzić sobie z nadmiarem owłosienia poprzez golenie, wyrywanie mechaniczne, depilację woskiem, kremami chemicznymi. Niestety każda z tych metod ma jedną oczywistą wadę – takie usuwanie sprawia, że odrosną po jednym, kilku lub kilkunastu dniach. Obecnie najskuteczniejszą metodą depilacji jest laserowa, która obejmuje zastosowanie specjalnie dobranej wiązki światła które uszkadza lub niszczy włos. W ostatnim czasie pojawiły się w sprzedaży nawet domowe urządzenia tego typu które stały się bardzo popularne ale ich skuteczność porównywalna jest z usuwaniem woskiem. Dlatego można zdecydować się na skorzystanie z usług salonu oferującego profesjonalne wykonanie zabiegu depilacji laserowej, który dysponuje właściwym wyposażeniem i kompetentnym zespołem umiejącym go prawidłowo obsługiwać. Poniżej szerzej opisujemy tę metodę wraz z jej wszystkimi zaletami i sposobem wykonania.

Laserowe usuwanie włosów

Wykonywana w naszej klinice w Poznaniu depilacja laserowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Do tego celu służą lampy IPL i ich kombinacje z działaniem fal radiowych oraz różnego typu lasery. W przypadku każdego usuwania mówimy o stałej redukcji włosów w obszarze zabiegowym definiowane jako nieodwracalne zmniejszenie liczby odrastających po zakończeniu leczenia i nie musi to oznaczać likwidacji wszystkich włosów poddanych zabiegowi. Liczba odrastających po zakończeniu całego cyklu leczenia musi być stała przez czas dłuższy niż okres pełnego cyklu wzrostu mieszków włosowych, który waha się od 4 do 12 miesięcy w zależności od lokalizacji na ciele. Każdy włos na naszym ciele przechodzi stałe cykle rozwoju zwane anagenem, katagenem i telogenem.  Anagen jest sześcioetapową fazą wzrostu, katagen jest okresem przejściowym, gdy włosy przestają rosnąć i przygotowują się do wypadnięcia. Ostatnią fazą cyklu jest telogen w trakcie którego odpoczywają i nie rosną a pod jego koniec zostają wyparte przez nowe włókna rosnące pod nimi. Fazy wzrostu włosów głowy Włosy można usunąć trwale tylko w trakcie anagenu zaś każdy z nich kieruje się własnym cyklem i dwa rosnące obok siebie mogą być w różnych fazach wzrostu. Oznacza to, że w trakcie wykonania jednego zabiegu nie uda się depilacja wszystkich. Okres fazy anagenowej i telogenowej jest różny w różnych okolicach i przykładowo włosy na nogach są w anagenie ok 16 tygodni a w telogenie ok 24 tygodni. Owłosienie głowy w anagenie jest zaś przez 2 do 6 lat a w telogenie 3-4 miesiące. Każde z miejsc owłosionych ma również określony procent włosów w odpowiednich cyklach wzrostu. Zdrowa skóra głowy ma 85 – 90 % owłosienia w fazie anagenu zaś omawiane wcześniej nogi tylko 20 % w tej fazie. Depilacja laserowa nóg wymaga więc minimum 5-6 zabiegów regularnie powtarzanych w odstępach 7-10 tygodni aby poddać zabiegowi wszystkie możliwe włosy w trakcie anagenu. Skuteczność usuwania owłosienia poza typem i długością wykorzystanego światła, jakością sprzętu, wiedzą i umiejętnością operatora sprzętu i zachowaniem wszystkich procedur uzależniona jest też od fototypu i rodzajów włosów. Wszystkich ludzi kwalifikuje się do określonego typu skóry wg klasyfikacji Fitzpatrica. Istnieje 6 rodzajów skóry począwszy od bardzo jasnej, białej, kremowo białej, brązowej, ciemnobrązowej po czarną. rodzajecery

Laserowa depilacja

Światło emitowane laserowo absorbowane jest w chromoforze włosów, czyli melaninie. Impuls lasera musi być podany na odpowiednią głębokość i wystarczająco długi aby podgrzać melaninę do punktu w którym ciepło rozproszy się po całym mieszku włosa i zniszczy komórki macierzyste. Do każdego typu i koloru oraz grubości należy dobrać odpowiednie ustawienia długości impulsu lasera oraz jego siły. Obecnie do wykonania zabiegu depilacji owłosienia stosuje się lampy IPL oraz lasery o różnym typie różniące się długością fali światła, głębokością penetracji skóry a co za tym idzie skutecznością, jaką gwarantuje laserowe usuwanie włosów. Od producenta i jakości lasera zależy oczywiście jego moc, możliwość ustawień oraz możliwości dodatkowe np. w postaci systemu chłodzenia skóry redukującego bolesność zabiegu.
 • IPL – są to lampy emitujące bardzo szerokie spektrum światła które pochłaniane są nie tylko przez włos ale również przez inne struktury skóry. Są to najczęściej stosowane aparaty (nie lasery) do usuwania owłosienia z uwagi na ich stosunkowo niewielką cenę zakupu oraz eksploatacji w porównaniu do profesjonalnych laserów. Ich skuteczności jest bardzo słaba i sprowadza się raczej do osłabienia cebulek niż ich zniszczeniu. Oczywiście wielokrotne wykonanie zabiegów depilacji laserowej niechcianego owłosienia może osłabić ilość odrastających włosów, ale nie doprowadzi do ich trwałego usunięcia.
 • E-Light – to lampa IPL z wykorzystaniem dodatkowo działania prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości RF. Trochę bardziej skuteczne niż lampy IPL. Potrafią jednak przy wielu zabiegach usuwania wzrost bardzo jasnych włosów z czym trudno radzą sobie lasery.
 • Lasery Rubinowe o długości 694,3 nm były pierwszymi skonstruowanymi laserami o głębokości penetracji ok 1 mm o słabej skuteczności w laserowej depilacji owłosienia.
 • Lasery Alkeksandrytowe o długości fali 755 nm i głębokości penetracji 1,8 mm. Bardzo skuteczne w usuwanie włosów z uwagi na wysokie powinowactwo do melaniny. Ich światło wnika troszeczkę płyciej niż laserów diodowych przez co zabieg wykonywany przy ich użyciu jest mniej bolesny niż w przypadku popularnych laserów diodowych. Laser aleksandrytowy uważany jest za tzw. złoty standard laserowej depilacji owłosienia i większości analiz technicznych i skuteczności porównywana jest do tego typu lasera.
 • Lasery diodowe o fali 808-810 nm i penetracji 1,8 mm mają porównywalną skuteczność i są obecnie najbardziej popularne wśród laserów wykorzystywanych do depilacji włosów.
 • Lasery neodymowo-yagowe o długości fali 1040 nm i głębokości penetracji 4 mm. Ten typ lasera jest skuteczny ale z uwagi na głębokość wnikania wiązki bardzo bolesne i powinny być częściej stosowane do zamykania naczynek na nogach niż do bezpośredniego usuwania.
Poszczególne urządzenia będą się więc różniły skutecznością laserowej depilacji włosów oraz komfortem jej wykonywania i bolesnością, która niestety potrafi być bardzo wysoka, dla części pacjentów nie do zniesienia. O bolesności zabiegów czytaj w następnym artykule. Skuteczność laserowego usuwania owłosienia zależy więc od jego rodzaju, parametrów lasera, liczby zabiegów, schematu leczenia, rodzaju i jakości urządzenia, użytych parametrów dostosowanych do typu włosa, umiejętności, dokładności, rzetelności i uczciwości osoby wykonującej zabieg, głębokości lokalizacji mieszków włosowych, koloru włosa i skóry, jego grubości oraz fazy cyklu wzrostu. Depilacja laserem Wynik depilacji można ocenić za pomocą stopnia zmniejszenia liczby włosów po rocznej obserwacji od zakończenia cykli zabiegów; Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który umożliwia przeprowadzenie depilacji laserowej, więc możemy zadbać o szczegóły decydujące o rezultacie zabiegu. Możliwość dotarcia nawet do najtrudniej dostępnych miejsc ułatwia uzyskanie efektu gładkiej skóry pozbawionej nadmiernego owłosienia na dowolnej części ciała. Wynik depilacji laserowej można ocenić za pomocą stopnia zmniejszenia liczby włosów po rocznej obserwacji od zakończenia cykli zabiegów:
 • Zły to usunięcie mniej niż 25 % włosów.
 • Umiarkowany 25-50% włosów.
 • Dobry 50-75 % włosów.
 • Bardzo dobry 75-95% włosów.
 • Doskonały – usunięcie ponad 95% włosów.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Mediwa Clinic – Poznań. Dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o wygodę i precyzję wykonania zabiegu depilacji laserowej. Dążymy do tego, żeby usuwanie owłosienia nawet z trudno dostępnych miejsc przebiegało w sposób zgodny z oczekiwaniami klientek i klientów. Proponujemy komfortowe warunki, przyjazną atmosferę i dobre ceny świadczonych usług. Pozostajemy do dyspozycji niezależnie od tego, z jakich części ciała ma być usunięte owłosienie. W naszej klinice zabieg depilacji laserowej realizowany jest przez wykwalifikowany personel. Przy pierwszej wizycie wskazujemy, ile ewentualnych powtórzeń dobrze będzie wykonać, żeby pozbyć się największej ilości włosów. Zależy to m.in. od koloru skóry i włosów. W każde zlecenie wkładamy zawsze maksymalnie dużo zaangażowania, wiedzy i kompetencji.

Laserowe usuwanie owłosienia – dlaczego warto?

Istnieje wiele powodów, dla których warto skorzystać z laserowej depilacji dostępnej w naszej klinice. Jednym z najczęściej padających argumentów jest oczywiście trwałość efektów, a co za tym idzie późniejsza oszczędność czasu. Dzięki tej formie usuwania owłosienia można rozwiązać problem jego nadmiernego wyrastania w miejscach, gdzie nie jest to pożądane. Aby doprowadzić swoje ciało do stanu idealnego, wiele osób musi poświęcać mnóstwo czasu w związku z zabiegami tradycyjnego golenia, wyrywania czy stosowania plastrów wosku. Czynności te wymagają dużych nakładów energii, a brak ich długotrwałej skuteczności może prowadzić do kompleksów i irytacji. Znacznie bardziej efektywnym rozwiązaniem, na które warto się zdecydować, jest depilacja laserowa doprowadzająca do trwałego uszkodzenia cebulek, co zapobiega ich odrastaniu. To oznacza długo utrzymujący się efekt po wykonaniu pełnego cyklu zabiegów. Nic więc dziwnego, że usuwanie włosów w ten sposób cieszy się dużą popularnością i ułatwia dbanie o siebie zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Laserowe zabiegi pomagają uporać się z niechcianym owłosieniem, gwarantują trwały efekt i uwalniają człowieka od żmudnych czynności higienicznych, bolesnych podrażnień skóry oraz nieestetycznych niedokładności wynikających ze stosowania tradycyjnych metod.

Mediwa Clinic – laserowa depilacja w Poznaniu

Decydując się na skorzystanie z usługi laserowego usuwania owłosienia w naszej klinice w Poznaniu, możesz liczyć na najwyższy standard i kompleksową opiekę. Oferujemy profesjonalne i indywidualne podejście, co przekłada się na jakość świadczonych usług. Tego rodzaju depilacja jest skuteczna i bezpieczna, ponieważ wszystkie czynności są wykonywane przez lekarzy specjalistów w sposób zgodny z normami oraz w trosce o zdrowie i komfort klienta. Bazujemy na najnowszej wiedzy medycznej, dzięki czemu potrafimy obrać właściwą ścieżkę działania. Przed wykonaniem zabiegu klient może liczyć na szczegółową konsultację, podczas której dokonuje się oceny stanu skóry i na podstawie charakterystyki owłosienia dobiera optymalną metodę oraz odpowiednie parametry urządzeń. W trakcie wstępnej weryfikacji wyklucza się również ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej. Wszystko po to, żeby zapewnić dopasowane techniki oraz narzędzia do potrzeb klientek. Zdajemy sobie sprawę z różnorodnych wymagań, dlatego wszystkie czynności są poprzedzane staranną analizą i wywiadem. W ten sposób dbamy o jakość wykonania zabiegu depilacji laserowej. Zapraszamy do naszej kliniki w Poznaniu, gdzie wykonasz usuwanie włosów!

Laserowe usuwanie włosów – charakterystyka

Specyfika zabiegu różni się w zależności od obszaru ciała, w jakim ma być on przeprowadzany. W Mediwa Clinic w Poznaniu wykonujemy depilację laserową pach, nóg, bikini oraz innych miejsc, wykorzystując do tego różne głowice czy akcesoria. Jak wiadomo, usuwanie włosów tą metodą to zabieg kilkuetapowy, ponieważ rosną one na ciele w różnym tempie. Cykliczność ma więc za zadanie umożliwienie osiągnięcia jak najlepszych, trwałych rezultatów i zahamować potencjał wzrostu włosa. Te z kolei zależą zarówno od zaawansowania sprzętu, jak i od typu mieszków włosowych i rodzaju owłosienia. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego przykładamy szczególną wagę do rozpoznania potrzeb klientek przed realizacją usługi. Niezależnie od jego typu w naszej klinice podejmujemy się laserowego usuwania, dlatego zapraszamy na zabiegi każdego, kto oczekuje skutecznej i profesjonalnej depilacji w stolicy Wielkopolski!