Zamykanie naczynek na twarzy

cerą naczynkową zmagają się osoby w różnym wieku. Wrażliwa skóra ze skłonnościami do podrażnień wymaga szczególnej pielęgnacji. Tym bardziej, że rozszerzone lub pęknięte naczynka na nosie czy policzkach to nie tylko problem zdrowotny. Szpecące zmiany naczyniowe wielu kobietom spędzają sen z powiek.

Aby dostarczać cerze naczyniowej jak najmniej szkodliwych bodźców, zaleca się m.in. profilaktykę w różnych dziedzinach życia:

  • żywienie – warto jeść wszystko, co bogate w witaminę C (np. porzeczki, owoce cytrusowe) oraz witaminę K (szpinak i brokuły), a także pić zieloną herbatę, wywar z miłorzębu japońskiego i rumianku
  • pielęgnacja – bezwzględnie należy unikać kosmetyków na bazie alkoholu, a wybierać te przeznaczone do cery z problemami naczyniowymi. Wskazane są nawilżające i wzmacniające kremy z zawartością witamin C, E i K
  • tryb życia – czynnikami powodującymi kurczenie się naczyń krwionośnych są stres, zmęczenie i używki (kawa, papierosy, alkohol). Warto je ograniczyć!
  • czynniki zewnętrzne – wysokie temperatury, sauna, solarium i mrozy są szkodliwe dla naczynek. W obcowaniu z promieniami UV lub chłodem, należy chronić skórę, stosując specjalne kremy

Jeśli pomimo stosowania się do tych zaleceń, problem naczynek ciągle się nasila, warto skorzystać z pomocy gabinetu Mediwa Clinic.

Zamykanie naczynek na twarzy – oferta poznańskiego gabinetu Mediwa Clinic

Do najpopularniejszych metod usuwania/zamykania naczynek należą zabiegi IPL oraz elektrokoagulacja.

IPL2

W niniejszym gabinecie polecamy bezinwazyjną metodę elektrokoagulacji. Jest to bezpieczny i krótki zabieg, dużo tańszy od metody laserowej. W miejscu, gdzie znajduje się otwarte naczynko, profesjonalista delikatnie przykłada igiełkę. Przepływające wówczas impulsy elektryczne ścinają białko, co powoduje natychmiastowe zamknięcie i uszczelnienie naczynka. Jest to możliwe dzięki specjalistycznym elektrodom i temperaturze ok. 200 stopni C.

Bezpośrednio po elektrokoagulacji na skórze widać niewielki rumień, który znika po 5-20 dniach, w zależności od tego, jak wrażliwa jest skóra.

Dokładamy starań, by zapewnić pacjentowi rozluźniające warunki podczas zabiegu. Miejscowo stosujemy kremy znieczulające, zaś końcówki aparatu starannie sterylizujemy. Efekty zabiegu elektrokoagulacji usatysfakcjonowały już spore grono klientów.