Laserowe zamykanie naczynek na twarzy Poznań

Z cerą naczynkową zmagają się osoby w różnym wieku. Wrażliwa skóra ze skłonnościami do podrażnień wymaga szczególnej pielęgnacji. Tym bardziej, że rozszerzone lub pęknięte naczynka na nosie czy policzkach to nie tylko problem zdrowotny. Szpecące zmiany naczyniowe wielu kobietom spędzają sen z powiek, dlatego warto zdecydować się na ich laserowe zamykanie w Poznaniu. Aby dostarczać cerze naczyniowej jak najmniej szkodliwych bodźców, zaleca się m.in. profilaktykę w różnych dziedzinach życia:
  • żywienie – warto jeść wszystko, co bogate w witaminę C (np. porzeczki, owoce cytrusowe) oraz witaminę K (szpinak i brokuły), a także pić zieloną herbatę, wywar z miłorzębu japońskiego i rumianku
  • pielęgnacja – bezwzględnie należy unikać kosmetyków na bazie alkoholu, a wybierać te przeznaczone do cery z problemami naczyniowymi. Wskazane są nawilżające i wzmacniające kremy z zawartością witamin C, E i K
  • tryb życia – czynnikami powodującymi kurczenie się naczyń krwionośnych są stres, zmęczenie i używki (kawa, papierosy, alkohol). Warto je ograniczyć!
  • czynniki zewnętrzne – wysokie temperatury, sauna, solarium i mrozy są szkodliwe dla cery. W obcowaniu z promieniami UV lub chłodem, należy chronić skórę, stosując specjalne kremy
Jeśli pomimo stosowania się do tych zaleceń, problem naczynek ciągle się nasila, warto skorzystać z pomocy gabinetu Mediwa Clinic zlokalizowanego w Poznaniu, w którym oferujemy ich laserowe zamykanie.

Zamykanie naczynek na twarzy – oferta poznańskiego gabinetu Mediwa Clinic

Do najpopularniejszych metod usuwania/zamykania naczynek należą zabiegi IPL oraz elektrokoagulacja. IPL2 W niniejszym gabinecie polecamy bezinwazyjną metodę elektrokoagulacji. Jest to bezpieczny i krótki zabieg, dużo tańszy od metody laserowej. W miejscu, gdzie znajduje się otwarte naczynko, profesjonalista delikatnie przykłada igiełkę. Przepływające wówczas impulsy elektryczne ścinają białko, co powoduje natychmiastowe zamknięcie i uszczelnienie naczynka. Jest to możliwe dzięki specjalistycznym elektrodom i temperaturze ok. 200 stopni C. Bezpośrednio po elektrokoagulacji na skórze widać niewielki rumień, który znika po 5-20 dniach, w zależności od tego, jak wrażliwa jest skóra. Dokładamy starań, by zapewnić pacjentowi rozluźniające warunki podczas zabiegu. Wykonując laserowe zamykanie naczynek, miejscowo stosujemy kremy znieczulające, zaś końcówki aparatu starannie sterylizujemy. Efekty zabiegu elektrokoagulacji usatysfakcjonowały już spore grono klientów.

Popękane naczynka – przyczyny

To problem natury estetycznej, mogący występować w różnym nasileniu i rozwiązuje się go laserowym zamykaniem naczynek. Uszkodzone naczynka tworzą najczęściej drobne sieci, które nazywa się pajączkami. Wyglądają niekorzystnie i negatywnie wpływają na atrakcyjność cery. Jakie są przyczyny powstawania tego zjawiska i czy można im skutecznie zapobiegać? Czynników wpływających na ich występowanie jest wiele. Tzw. pajączki pojawiać mogą się w związku ze stosowanymi używkami, nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami hormonalnymi lub problemami z układem krążenia. Wśród czynników etiologicznych wymienia się również predyspozycje genetyczne oraz nadwrażliwość naskórka wynikającą z małej elastyczności i odporności naczynek. Skóra, na której często pojawiają się pajączki, wymaga specjalnego traktowania i dokładnej pielęgnacji przy użyciu najdelikatniejszych kosmetyków. Trudno jednak doprowadzić do całkowitego wyeliminowania problemu, ponieważ na pojawianie się nowych pękniętych struktur mogą też wpływać inne czynniki, takie jak temperatura, promienie słoneczne czy stosowanie niektórych leków. Istnieje jednak bezpieczny i bardzo skuteczny sposób na trwałe uporanie się z nieestetycznymi zmianami – jest nim laserowe zamykanie naczynek oferowane w naszej klinice w Poznaniu, które pozwala trwale usunąć problem.

Laserowe zamykanie naczynek – jak to działa?

Zabieg wykorzystuje właściwości lasera, w wyniku czego dochodzi do zamykania się rozszerzonych i popękanych struktur krwionośnych. Skórę, na której występują nieestetyczne zmiany, zostaje naświetlona, co prowadzi do wzrostu temperatury, w związku z czym pęknięte struktury krwionośne wyraźnie się obkurczają. Aby zabieg był naprawdę efektywny i zadowalający z estetycznego punktu widzenia, niezbędna jest obszerna wiedza na temat specyfiki realizowanej terapii. Dlatego zapewniamy wysoką jakość oferowanych w Poznaniu usług i gwarantujemy najwyższy standard działania. Nad całą procedurą laserowej redukcji czuwają nasi specjaliści, a wszystkie parametry urządzenia, takie jak długość fali czy czas naświetlenia podczas laserowego zamykania naczynek, określane są w sposób wysoce precyzyjny.

Postępowanie po zabiegu laserowego zamykania naczynek

Naskórek po przeprowadzeniu laserowego zamykania naczynek musi mieć czas, aby w pełni się zregenerować, w związku z czym zalecamy stosowanie kremów rewitalizujących bądź przyspieszających gojenie. Bardzo ważna jest też rezygnacja z mocnych kosmetyków czy środków o działaniu drażniącym. Oprócz tego należy dbać o optymalne nawilżenie i ochronę przeciwsłoneczną. Niewskazane jest narażanie naskórka na gwałtowne zmiany temperatury – nie przegrzewaj obszarów skóry poddanej laserowemu zamykaniu naczynek i chroń ją przed zimnem. Zadbaj też o pełnowartościową dietę, która ułatwi osiągnięcie optymalnych efektów.

Laserowe zamykanie naczynek w gabinecie w Poznaniu

Do naszego gabinetu w Poznaniu zapraszamy na laserowe zamykanie naczynek wszystkie osoby, które zmagają się z wyżej wspomnianym problemem i chciałyby, by ich skóra wyglądała inaczej. Wszystkie zabiegi poprzedzamy wywiadem, w którym staramy się określić, co tak właściwie dolega pacjentowi i jaki sposób działania może okazać się właściwy w jego przypadku. Informujemy o tym, że efektem proponowanych zabiegów jest także między innymi zniknięcie rumienia czy też redukcja naczyniaków rubinowych. Jeśli masz pytania lub wątpliwości dotyczące laserowego zamykania naczynek, to zapraszamy do kontaktu. Postaramy się wyjaśnić i przybliżyć każdą kwestię, jaka zostanie poruszona w trakcie rozmowy.