Botoks Poznań

botoks poznań

Czym botoks różni się od mezobotoksu?

Mezobotox jest procedurą terapeutyczną stworzoną przez złączenie dwóch zabiegów jakimi jest mezoterapia z użyciem kwasu hialuronowego oraz zabieg usuwania zmarszczek toksyną botulinową (botoks). Metoda ta stanowi jedną z najnowszych sposobów odmładzania twarzy wykorzystywanych do podtrzymywania piękna skóry przez lekarzy medycyny estetycznej.

Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w małych dawkach wraz z kwasem hialuronowym, dzięki czemu uzyskujemy efekt jednolitego wygładzenia skóry. Użycie kwasu hialuronowego jak również aminokwasów oraz witamin sprawia, że skóra staje się odżywiona, nawilżona oraz odbudowana.

Botox – jak działa?

Botox przyczynia się do usunięcia delikatnych defektów skóry, a także powoduje jej rewitalizację. Wpływa on znacząco na polepszenie wyglądu ogólnego skóry, jak również zmniejsza drobne zmarszczki, nie powodując przy tym jakiegokolwiek porażenia mięśni. Ta metoda walki z czasem jest doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących posiadać zdecydowanie młodszą, bardziej gładką skórę.

Rezultaty widoczne są po tygodniu od zabiegu, przy czym efekt poprawy napięcia i wygładzenia skóry utrzymuje się przez mniej więcej pół roku. Długość czasu utrzymywania się efektów zabiegu zależny jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta jak i prowadzonego przez niego trybu życia. Zabieg może zostać powtórzony w momencie, gdy zaczynają pojawiać się uprzednio usunięte zmarszczki, a skóra traci swą sprężystość.

Zabieg przy użyciu toksyny botulinowej używany jest przede wszystkim do spłycenia, bądź usuwania zmarszczek oraz wygładzania skóry. Można go również stosować do uniesienia niektórych części twarzy np. brwi.  Substancja wnikając w skórę sprawia, że twarz wygląda na zrelaksowaną, a także bardziej wypoczętą.

Mezobotox może być stosowany na skórę twarzy, szyi oraz dekoltu. Wskazaniami do zabiegu są przede wszystkim:

  • niewielkie zmarszczki
  • zniszczona jak również przemęczona skóra
  • skóra wiotka, która utraciła swą elastyczność
  • skóra z drobnymi zmarszczkami, wykazująca oznaki odwodnienia
  • skóra dojrzała, którą pokrywa gęsta sieć niewielkich zmarszczek

botox poznań

Proponujemy zabiegi korekcji zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej. Oferujemy zabiegi wykorzystując preparaty takie jak:

  • preparat BOTOX
  • preparat Botuqiuee
  • preparat Azzalure
  • preparat Dysport