Usuwanie przebarwień Poznań

Plamy wątrobowe, zmiany posłoneczne i potrądzikowe, czyli…

… przebarwienia. Mogą być różnego pochodzenia, kształtu i wielkości. Przebarwienia zwykle mają kolor ciemniejszy od naturalnego kolorytu skóry –są szare, brązowe, brunatne, pomarańczowe. Ich eliminację metodą laserową bądź inną oferuje nasz gabinet w Poznaniu. Za pigmentację skóry i jej naturalny kolor odpowiada melanina. Jej wytwarzanie może zostać zaburzone przez szereg czynników, w tym:
  • promienie UV
  • hormony
  • zmiany zapalne
  • zaburzenia w funkcjonowaniu nadnerczy i tarczycy
  • schorzenia wątroby
  • substancje fitotoksyczne
Występowanie przebarwień i znamion jest efektem nadprodukcji melaniny. Przebarwienia nie są wyłącznie problemem natury zdrowotnej. Z uwagi na to, że bardzo często występują w eksponowanych partiach ciała (twarz, szyja, dekolt, dłonie), mogą stać się powodem kompleksów. Konsultacja z dermatologiem może okazać się pomocna w kuracji i likwidacji szpecących znamion barwnikowych. Specjaliści polecają m.in. peelingi medyczne, zabiegi laserowe oraz zabiegi chemiczne.

Usuwanie przebarwień – oferta Gabinetu Mediwa Clinic w Poznaniu

Każdy indywidualny przypadek rozpatrujemy osobno. Oferujemy peelingi z użyciem specjalistycznych kwasów, mikrodermabrazję oraz peelingi chemiczne oraz usuwanie laserowe zmian skórnych. Kuracja oferowana przez Mediwa Clinic Poznań składa się z dwóch etapów:
  • odtłuszczenie twarzy i nałożenie maski – odbywa się w gabinecie lekarskim
  • zmycie maski po kilku godzinach od jej zaaplikowania – odbywa się w domu pacjenta
O tym, jak długo pacjent powinien czekać z przemyciem preparatu, decyduje dermatolog. W celu podtrzymania efektu eliminującego znamiona, warto przez miesiąc stosować jeszcze dedykowany przez lekarza krem. Po zabiegu usuwania przebarwień skóra może być zaczerwieniona od intensywnego złuszczania naskórka. Aby załagodzić podrażnienie, zaleca się stosowanie kremów regenerujących i nawilżających. Mediwa Clinic Poznań – znakomita jakość obsługi – zapraszamy! W ofercie m.in. laserowe usuwanie zmian skórnych, przebarwień, znamion i pieprzyków.