Leczenie łysienia – osocze bogatopłytkowe

Łysienie jest dość powszechnym zjawiskiem, którego podłoże ma charakter naturalnej predyspozycji. Zaznaczmy jednak, że nie jest to choroba czy jakaś patologiczna dolegliwość. Natomiast ze względów estetycznych oraz zachowania dobrej samooceny wypadanie włosów stanowi istotny problem i częste źródło zmartwienia. Tym bardziej, gdy rozległe oraz szybkie wypadanie włosów dotyczy osób w młodym wieku. Gabinet Mediwa Clinic w Poznaniu zajmuje się efektywną terapią tej kłopotliwej przypadłości.

Terapia łysienia z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego (PRP) to jedna ze specjalistycznych terapii wyglądu przeprowadzana w gabinecie Mediwa Clinic w Poznaniu. Osocze bogatopłytkowe jest od lat stosowane w medycynie, także w zakresie powstrzymywania różnych rodzajów łysienia. Leczenie, w pierwszej fazie, polega na pobraniu krwi od pacjenta. Następnie, z pobranej krwi zostaje wyodrębnione i aktywowane osocze bogatopłytkowe, czyli właściwy preparat leczniczy. Jest on podawany podczas zabiegu bezpośrednio w skórę głowy. Polega to na ostrzyknięciu obszarów głowy dotkniętych największym przerzedzeniem włosów. Uwolniony z płytek czynnik wzrostu pobudza komórki mieszków włosowych do aktywności czego efektem jest wzrost nowych włosów. Cały proces leczenia trwa ok. 3 miesiące i jest prowadzony w Mediwa Clinic Poznań. Leczenie łysienia tą metodą jest dostępny zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Leczenie łysienia poprzez zastosowanie osocza bogatopłytkowego jest terapią skuteczną i bezpieczną. Jako preparat leczniczy stosowane jest osocze własne. Nie ma zatem miejsca sytuacja, gdy do organizmu wprowadzane jest białko obce. Skóra niewystawiona jest także na działanie jakichkolwiek substancji chemicznych. Mamy więc do czynienia z wyjątkową formą leczenia, gdy organizm sam dostarcza substancję, powstrzymującą łysienie oraz pobudzającą włosy do wzrostu. Jest to metoda – jak można zauważyć – o podwójnym działaniu. Wyhamowuje zjawisko wypadania owłosienia głowy, a jednocześnie stanowi impuls do wzrostu nowych włosków. Dodajmy, że zdecydowana większość pacjentów obojga płci, których dotyczy problem wypadania włosów, reaguje bardzo dobrze na ten rodzaj terapii i zyskuje powód do zadowolenia, obserwując znaczącą odbudowę owłosienia swojej głowy. Mediwa Clinic Poznań jest jednym z nielicznych ośrodków medycznych w kraju, prowadzących ten rodzaj kuracji dermatologicznej połączonej z kompleksowymi badaniami trychologicznymi. Zapraszamy klientów zamieszkujących Poznań lub okolice.