Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym – leczenie łysienia Poznań, pożegnaj wypadanie włosów.

Łysienie jest dość powszechnym zjawiskiem, którego podłoże ma charakter naturalnej predyspozycji. Zaznaczmy jednak, że nie jest to choroba czy jakaś patologiczna dolegliwość. Natomiast ze względów estetycznych oraz zachowania dobrej samooceny wypadanie włosów stanowi istotny problem i częste źródło zmartwienia. Tym bardziej, gdy rozległe oraz szybkie postępowanie tego procesu dotyczy osób w młodym wieku. Można radzić sobie z tym zjawiskiem z użyciem osocza bogatopłytkowego pochodzącego z krwi pacjenta. Zawiera ono komórki macierzyste, które mają coraz szersze zastosowanie w medycynie. Dzięki obecności w jego składzie czynników wzrostu możliwe jest użycie osocza bogatopłytkowego m.in. z myślą o przeciwdziałaniu łysieniu. Gabinet Mediwa Clinic w Poznaniu zajmuje się efektywną terapią tej kłopotliwej przypadłości poprzez specjalistycznie dobrany zabieg. Wykonaliśmy ich wiele przy użyciu tej metody, dlatego dysponujemy wiedzą i doświadczeniem w praktyce. Pozwala nam to na postępowanie zgodne z zalecanymi standardami i zadbanie o odpowiednie warunki realizowanych świadczeń.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym – Poznań

Łysienie to problem przede wszystkim w sferze psychicznej i społecznej. Kiedy utrata owłosienia jest przyczyną niższej samooceny, braku śmiałości czy nawet depresji, sytuacja rzeczywiście staje się trudna, mimo że przecież nie dochodzi do utraty zdrowia organizmu jako takiego. Paradoksalnie konsekwencje braku włosów mogą być bardziej dotkliwe niż różnorakich chorób. Często zdarza się, że łysienie komplikuje relacje partnerskie czy zawodowe. Dlatego można spróbować zredukować problem u źródła, np. poprzez osocze bogatopłytkowe. Wykonywany przy jego użyciu zabieg medycyny estetycznej ułatwia osiągnięcie widocznych rezultatów i ograniczenie zjawiska wypadania włosów. Przeprowadzamy go w naszej klinice – z myślą o pacjentach, którzy szukają sposobu na łysienie. Terapia łysienia z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego (PRP) to jedna ze specjalistycznych terapii wyglądu przeprowadzana w gabinecie Mediwa Clinic w Poznaniu. Jest ono od lat stosowane w medycynie, także w zakresie powstrzymywania różnych rodzajów łysienia. Leczenie, w pierwszej fazie, polega na pobraniu krwi od pacjenta. Następnie, z pobranej krwi zostaje wyodrębnione i aktywowane osocze bogatopłytkowe, czyli właściwy preparat leczniczy. Jest on podawany podczas zabiegu bezpośrednio w skórę głowy. Polega to na ostrzykiwaniu obszarów głowy dotkniętych największym wypadaniem włosów. Uwolniony z płytek czynnik wzrostu pobudza komórki mieszków włosowych do aktywności czego efektem jest wzrost nowych włosów. Cały proces trwa ok. 3 miesiące i jest prowadzony w Mediwa Clinic Poznań. Leczenie łysienia tą metodą jest dostępne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet niezależnie od wieku. Posiadamy na wyposażeniu nowoczesny, specjalistyczny sprzęt. Nasza kadra składa się z odpowiednio wykwalifikowanych fachowców z doświadczeniem w swojej dziedzinie. Świadczymy usługi dla pacjentów, którzy chcą zredukować efekty łysienia. Przykładamy szczególną wagę do bezpieczeństwa zabiegów, a każdą terapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przeprowadzamy w sposób indywidualny. Poprzedzamy ją dokładnym wywiadem i szczegółowymi badaniami, aby zadbać o odpowiedni poziom komfortu klientów.

Osocze bogatopłytkowe

Oferowane w naszej klinice leczenie łysienia poprzez zastosowanie osocza bogatopłytkowego jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym w przypadku wypadania włosów. Jako preparat leczniczy stosowane jest osocze własne. Nie ma zatem miejsca sytuacja, gdy do organizmu wprowadzane jest białko obce. Skóra niewystawiona jest także na działanie jakichkolwiek substancji chemicznych. Mamy więc do czynienia z wyjątkową formą leczenia, gdy organizm sam dostarcza substancję, powstrzymującą łysienie oraz pobudzającą włosy do wzrostu. Zabieg osoczem bogatopłytkowym to metoda – jak można zauważyć – o podwójnym działaniu. Wyhamowuje zjawisko utraty owłosienia głowy, a jednocześnie stanowi impuls do wzrostu nowych włosków. Dodajmy, że zdecydowana większość pacjentów obojga płci, których dotyczy problem wypadania włosów, reaguje bardzo dobrze na ten rodzaj terapii i zyskuje powód do zadowolenia, obserwując znaczącą odbudowę owłosienia swojej głowy. Mediwa Clinic Poznań jest jednym z nielicznych ośrodków medycznych w kraju, prowadzących ten rodzaj kuracji dermatologicznej połączonej z kompleksowymi badaniami trychologicznymi. Wiemy, jak wykonywać terapie z osoczem bogatopłytkowym i mamy doświadczenie w tym zakresie. Zapraszamy klientów zamieszkujących Poznań lub okolice.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym – czy to bezpieczne?

Wielu pacjentów pyta o ewentualne skutki uboczne, jakie mogą wystąpić po przeprowadzeniu zabiegu osoczem bogatopłytkowym w naszej klinice w Poznaniu. Tymczasem okazuje się, że leczenie łysienia tą metodą jest wyjątkowo bezpieczne i łatwo dostępne, ponieważ przeciwwskazania do terapii tym sposobem są bardzo nieliczne. Dzieje się tak dlatego, że osocze bogatopłytkowe uzyskuje się wprost od pacjenta, pobierając od niego krew przed rozpoczęciem czynności medycznych. Lekarz specjalista ma więc pewność, że nie istnieje ryzyko pojawienia się uczulenia na jakikolwiek składnik substancji czy całkowitej jej nietolerancji. Dlatego też leczenie łysienia i wypadania włosów za pomocą osocza jest szczególnie polecane osobom zmagającym się z rozmaitymi alergiami czy ponadprzeciętną wrażliwością skóry. Po odwirowaniu, któremu poddawana jest krew, substancja zawiera skondensowane płytki krwi, które wstrzyknięte pod skórę pacjenta zaczynają ją mocno stymulować. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do wykonania terapii tą metodą. Związane są one przede wszystkim z zagadnieniem krzepliwości krwi, dlatego osobom zmagającym się z takimi schorzeniami odradza się wykorzystanie osocza bogatopłytkowego. Z leczenia łysienia w formie ostrzykiwania zrezygnować muszą również pacjenci, którzy cierpią na choroby autoimmunologiczne oraz kobiety będące w ciąży i karmiące piersią.

Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym w Poznaniu – efekty

Metoda ta cieszy się dużą popularnością, ponieważ działanie osocza bogatopłytkowego jest naprawdę szerokie. Terapia mająca na celu leczenie łysienia podjęta w naszej klinice w Poznaniu umożliwia intensywne pobudzenie mieszków włosowych, co przekłada się na imponujące efekty. Po ostrzyknięciu miejsc, w których zlokalizowane są największe ubytki, skóra głowy zostaje zaopatrzona w najcenniejsze, transportowane właśnie z krwią składniki odżywcze i inne cenne substancje wykazujące właściwości wzmacniające i regenerujące. Już przy niewielkiej objętości osocza bogatopłytkowego. Do komórek skóry trafia więc mnóstwo potrzebnych związków, a to rzutuje na polepszenie się kondycji mieszków włosowych i struktury włosów. Stymulacja tym sposobem ma kompleksowy charakter, gdyż działanie jest niejako dwutorowe. Osocze bogatopłytkowe ogranicza bowiem znacząco zjawisko wypadania osłabionych włosów, a jednocześnie doprowadza do aktywizacji osłabionych, nieaktywnych cebulek. Po przeprowadzeniu pełnowymiarowej kuracji owłosienie zaczyna odrastać, staje się mocniejsze i gęstsze. Poprawie ulega także ogólny stan skóry głowy. Aby pokazać, jak imponujące właściwości rewitalizujące pozwala uzyskać leczenie łyszenia poprzez ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, warto podkreślić, że ta metoda jest wykorzystywana także w walce ze zmarszczkami, problemami skórnymi, brakiem jędrności, a nawet w celu złagodzenia objawów związanych z chorobami stawów i ścięgien.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym – jak przygotować się do terapii?

Przed rozpoczęciem kuracji osoczem bogatopłytkowym w Mediwa Clinic w Poznaniu potrzebna jest konsultacja trychologiczna mająca na celu ocenę stanu skóry głowy, włosów i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia serii zabiegów. Ze strony pacjenta również wymagane jest drobne przygotowanie. Zazwyczaj ogranicza się ono do zaprzestania przyjmowania leków wpływających na poziom krzepliwości krwi, a na kilka dni przed rozpoczęciem leczenia łysienia zrezygnowania z korzystania z ewentualnych preparatów stymulujących porost włosów. W dniu ostrzykiwania osoczem pacjent powinien zrezygnować też z użycia kosmetyków do włosów, z których korzysta na co dzień.