Laser diodowy, laserowe usuwanie owłosienia Poznań.

Przebieg zabiegu depilacji laserowej.

KONSULTACJA Każdy pacjent przed pierwszym zabiegiem odbywa wizytę konsultacyjną u lekarza dermatologa w celu uzgodnienia oczekiwanego zakresu zabiegu, jego rozległości, sprawdzenia ewentualnych przeciwskazań i omówienia jego przebiegu. Pacjent na konsultację powinien przyjść z niedepilowanym i niezgolonym owłosieniem. W trakcie konsultacji lekarz ustala kolor włosów i fototyp skóry, grubość włosów i ich lokalizację. W czasie tej wizyty robiona jest też próba działania lasera, która pokaże nam ewentualne przeciwskazania oraz pozwoli na zapoznanie się z odczuciami w trakcie zabiegu (bolesnością). Uzgadniamy termin najbliższego zabiegu i informujemy o sposobie przygotowania się do niego. W obszarze depilowanym muszą zostać sprawdzone też znamiona ciała w celu wykluczenia atypowych. Do tego celu dysponujemy wideodermatoskopem w jakości HD. Laser którym dysponujemy pozwala na depilację zarówno jasnych i delikatnych włosów oraz grubych i ciemnych także przy bardzo dużym kontraście pomiędzy kolorem włosów i skóry. PRZECIWSKAZANIA
  • ciąża,
  • świeżo opalona skóra zarówno na słońcu jak i w solarium,
  • stosowanie w ciągu ostatnich dwóch tygodni kremów samoopalających,
  • stosowanie depilacji mechanicznej, wyrywania lub wybielania i rozjaśniania włosów na trzy tygodnie przed zabiegiem,
  • tatuaże w obszarze zabiegowym,
  • ciemne i podejrzane znamiona,
  • problemy hormonalne,
  • stosowanie sterydów, izotretynoiny i innych leków fotouczulających,
  • padaczka,
  • opryszczka, infekcje skóry (pomagamy w leczeniu),
  • przed okresem dojrzewania i u osób nastoletnich z niestabilnym wzrostem.
PRZED ZABIEGIEM Włosy można laserowo zniszczyć tylko w fazie wzrostu czyli anagenu. W różnych okolicach ciała włosy są w okresie anagenu w różnym udziale procentowym i trwa on różny okres czasu. Oczywiście ma to wpływ na ilość koniecznych zabiegów i częstotliwość ich wykonywania. Cykl wzrostu włosów jest również bardzo indywidualny dla każdego pacjenta stąd różne osoby będą wymagały różnej ilości zabiegów w tej samej depilowanej okolicy. Bardzo dobre efekty zabiegowe wymagają od 5 do 10 powtórzeń w zależności od depilowanego miejsca i osobniczych cech. Najtrudniej jest usunąć włosy na twarzy a najbardziej podatne na epilację okolice to regiony intymne. Na właściwy zabieg pacjent musi przyjść dokładnie, świeżo ogolony tak aby nie było widać odrostów ponieważ mogą one zmniejszać komfort zabiegu i powodują, że zabieg jest bardziej bolesny na skutek przypalania włosów do skóry. Obszar zabiegowy nie może być pokryty makijażem, dezodorantem , kremem nawilżającym ani brudem. Obszar depilacji dodatkowo oczyszczamy lekkim środkiem. Każdorazowo konieczne jest założenie okularów ochronnych z uwagi na ryzyko uszkodzenia wzroku.

ZABIEG

Aby depilacja laserowa była skuteczna należy dostosować parametry lasera i wielkość pola zabiegowego. Dobieramy ustawienia czasu impulsu i jego mocy na bazie oceny fototypu skóry i rodzajów oraz kolorystyki włosów. Dla komfortu pacjenta ustalany jest tez poziom chłodzenia głowicy lasera tak aby odczuwanie działania światła i ciepła na skórę zminimalizować. Epilacja laserowa może być prowadzona w dwóch technologiach standardowej lub MCT. W zależności od konieczności operator lasera może podjąć decyzję o wyborze tych dwóch typów pracy lasera różniących się fluencją, mocą wiązki lasera na cm2. W przypadku bardzo jasnej skóry i jasnych włosów operator może zastosować fluencję od 35 aż do 50 J/cm2 z różnym czasem naświetlania od 8 do 18 ms. Obszar zabiegowy zaznaczany jest białym korektorem i dzielony na strefy w celu pokrycia całego regionu zabiegiem depilacji oraz uniknięcia nakładania się wiązki laserowej. W trakcie zabiegu może być odczuwalny lekki dyskomfort bólowy. Może się tez zdarzyć lekkie iskrzenie włosków i specyficzny zapach ich przypalenia. Szybkość zabiegu depilacji uzależniona jest od wielkości obszaru oraz od powierzchni głowicy zabiegowej. Większość laserów może pokryć jednorazowo powierzchnię poniżej 1 cm2. Część laserów wyposażono w większe głowice aby skrócić czas depilacji,. Niestety odbywa się to kosztem zmniejszenia mocy wiązki i słabszych efektów pozabiegowych. W przypadku lasera w naszym gabinecie producent zmienił system naświetlania na tzw. skanowanie liniowe co pozwoliło na znaczne powiększenie powierzchni głowicy 15×50 mm z jednoczesnym utrzymaniem mocy wiązki. Zaletą skanowania liniowego i trybu MCT jest znacznie szybszy czas zabiegu depilacji laserowej i minimalizacja doznań bólowych.

PO ZAGIEBU

Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu depilacji laserem diodowym można użyć zimnych okładów lub torebek lodu aby zmniejszyć dyskomfort. Miejsce depilowane zostaje przemyte delikatnym płynem zmniejszającym podrażnienie i w przypadku miejsc odsłoniętych stosujemy krem przeciwsłoneczny. Włosy będą obecne w mieszkach włosowych jeszcze przez 14 do 20 dni po zabiegu a następnie zaczną wypadać. Po zabiegu konieczne jest stosowane kremów z filtrami UV aby zapobiec opalaniu się skóry, należy unikać pocierania skóry aby jej dodatkowo nie podrażniać. Po zabiegu depilacji może wystąpić rumień lub pokrzywka oraz obrzęk utrzymujący się do kilku godzin po jego zakończeniu.

EFEKTY KOŃCOWE

Skuteczność laserowego usuwania włosów wymaga odpowiedniej ilości powtórzeń i zabiegów w określonych odstępach czasu. Twarz – 6-10 zabiegów co 4 tygodnie, Pachy – 5-8 zabiegów co 4-5 tygodni, depilacja laserowa Bikini – 5-7 zabiegów co 5-6 tygodni, Ręce – 5-6 zabiegów co 5-6 tygodni, Nogi i uda – 6-8 zabiegów co 7-10 tygodni Plecy – 6-8 zabiegów co 7-10 tygodni. Efekty końcowe powinny być oceniane na podstawie stopnia zmniejszenia liczby włosów po miesięcznej i rocznej obserwacji od ostatniego zabiegu. Za dobry wynik bez względu na typ lasera lub aparatu do depilacji uważa się usunięcie 50-75% włosów trwale, 75-95% uznawane jest za wynik bardzo dobry a powyżej 95 % za doskonały. Część włosków może jednak nadal odrastać i wskazane jest wtedy stosowanie zabiegu przypominającego przed upływem roku od ostatniego zabiegu. Najbardziej problematyczne włosy, które nie poddają się łatwo epilacji to jasne cienkie włoski oraz siwe lub czarne u osób pochodzenia afrykańskiego. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Mediwa Clinic – Poznań. W ofercie m.in. depilacja laserem diodowym.