Depilacja leserem diodowym

W naszym gabinecie dla Państwa komfortu stosujemy do depilacji najnowszy laser diodowy niemieckiej firmy z technologią MCT (Motion Control Technology). Z uwagi na ograniczenia nowymi przepisami prawnymi nie wolno podawać nazwy lasera. Laser ten jest typem lasera diodowego o długości fali 808 nm, maksymalnej fluencji 100 J/cm2, gęstości mocy 2000 W/cm2 z regulowanym czasem impulsu 4-400 ms z doskonałym systemem chłodzenia kontaktowego skóry. Laser ten wyróżnia się rewolucyjnym sposobem skanowania liniowego i minimalną bolesnością zabiegu. Skanowanie liniowe polega na równomiernym deponowaniu energii w tkance skóry zajmującym czas ok 0,5-1,0 s na powierzchni 7,5 cm2 w działaniu przypominającym kserokopiarkę. Zaletą skanowania liniowego jest;
  • Szybkość. Obszar zabiegowy jest dużo większy w porównaniu z innymi laserami diodowymi i wynosi aż 7,5 cm2 w porównaniu z niecałym centymetrem w przypadku innych laserów tego typu. Skraca to czas zabiegu, zmniejsza jego dyskomfort i bolesność .
  • Efektywność. Laser ma wysoką gęstość mocy aż do 100 J/cm2 co umożliwia osiągnięcie wysokich fluencji przy krótkich impulsach np. 40 J/cm2 przy 20 ms.
  • Bezpieczeństwo. Użycie skanowania liniowego minimalizuje ryzyko poparzenia i powikłań pozabiegowych.
  • Bezbolesność. Minimalizacja dyskomfortu dzięki tego typowi skanowania połączonego z mocnym chłodzeniem kontaktowym skóry. Szkło szafirowe lasera może zostać schłodzone do temperatury 0 C i dostosowane do oczekiwań pacjenta. Wiązka lasera ma wymiar 1×15 mm ale skanuje ona obszar zabiegowy o powierzchni 50×15 mm.
  • Skuteczność zabiegów potwierdzona w testach klinicznych przez prof. dr Uwe Paascha z Uniwersytetu w Lipsku.linscan4a
W nowoczesnych laserach wiązka światła jest w ruchu podczas aplikacji a laser emituje wiązkę o dopasowanej do pacjenta fluencji, natomiast użytkownik w odpowiednim tempie przesuwa głowicę w celu uniknięcia przegrzania tkanek. Zaletą tej metody jest bezbolesność zabiegów przy jednoczesnej wysokiej skuteczności. MCT w laserze stanowi udoskonalenie tej metody. Energia wiązki lasera podczas całego automatycznego skanowania dostarczana jest w czterech etapach w celu uzyskania równomiernego podgrzania obszaru zabiegowego. W przypadku metody MCT w laserze przesuwaniem wiązki steruje automatycznie skaner lasera, a nie osoba prowadząca depilację. metoda MCT Metoda skanowania liniowego i stopniowy wzrost temperatury w powoduje, że końcowa temperatura uzyskana w tym procesie jest znacznie wyższa niż w laserach tradycyjnych z jednoczesnym zmniejszeniem jej odczuwania. Jednocześnie automatyczny zaprogramowany czas przerwy pomiędzy impulsami jest krótszy niż czas relaksacji termicznej włosów, dzięki czemu ciepło rozprasza się po całym mieszku włosa i skutecznie niszczy jego komórki macierzyste.Skanowanie liniowe Lasera LinScan Kluczową różnicą pomiędzy naszym laserem a innymi laserami diodowymi jest doskonały zintegrowany system chłodzenia o wysokiej mocy i skuteczności która zmniejsza ryzyko dolegliwości bólowych oraz duży obszar zabiegowy przy zastosowaniu doskonałych parametrów zabiegu. Laser gwarantuje poza doskonałymi efektami depilacji możliwość szybkiego i efektywnego leczenia grzybicy paznokci oraz drobnych zmian naczyniowych. Jego duża powierzchnia zabiegowa sprawdza się znakomicie w usuwaniu rumienia. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją lasera